Kraniosakrální terapie
Kraniosakrální terapie (lebko-křížové terapie I.) je velmi jemná a neinvazivní. Osvědčuje se v různých patologiích: např. bolesti hlavy, bolesti zad, dysfunkcích končetin, přichronické únavě, problémech motorické funkčnosti a při depresivních poruchách centrálního nervového systému.
Jak funguje kraniosakrální terapie
Kraniosakrální terapie je velmi jemná technika přikládání rukou, která pomáhá odhalovat a napravovat nevyváženosti kraniosakrálního systému, které mohou být příčinou smyslových, motorických či neurologických dysfunkcí.
Kraniosakrální systém je složen z membrán a cerebrospinální tekutiny, která obklopuje a chrání mozek a míchu. Tento systém se táhne od lebečních kostí, tváře a úst – jež vytvářejí kranium – až k oblasti sakrum, nebo k oblasti kostrče.
Tato jemná terapie aplikovaná na kraniosakrální systém zlepšuje přirozené tělesné léčebné procesy a ukázala se být efektivním způsobem léčby širokého spektra zdravotních obtíží souvisejících s neurologickou dysfunkcí.
Co lze léčit kraniosakrální terapií
Mezi takové stavy patří bolesti hlavy a krku, bolesti zad, chronická únava, oční problémy, těžkosti s koordinací pohybu, endogenní deprese, hyperaktivita, poruchy soustředěnosti, poruchy centrálního nervového systému a mnoho dalších.